Czym jest Transferuj.pl

Transferuj.pl jest pośrednikiem finansowym między Nadawcą a Odbiorcą Twoich wpłat. Umożliwia Sprzedawcom (Odbiorcom) natychmiastową realizację usług online.

Schemat działania Transferuj.pl jest następujący:

 

Schemat płatności przez Transferuj.pl

 

W ten sposób Odbiorca w ciągu kilku minut otrzymuje potwierdzenie od Transferuj.pl, że zamówienie zostało zapłacone.

Kupując w sklepie korzystającym z Transferuj.pl wpłacasz na konto bankowe Transferuj.pl. Transferuj.pl automatycznie informuje o wpłacie Sprzedawcę (Odbiorcę), który może realizować zamówienie.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz wybrać jeden z ponad 38 banków aby dokonać przelewu wewnętrznego,księgowanego przez bank w czasie rzeczywistym - zdecydowanie więcej niż oferują inne systemy płatności internetowych. Umożliwia to też pełną automatyzacje usług online i realizację zamówień natychmiast w trybie 24/7.

Odbiorca może w dowolnej chwili wypłacić środki przelane na Transferuj.pl, lub włączyć automatyczne wypłaty.

---------------------------------------

Bezpieczeństwo w Transferuj.pl

W systemie Transferuj.pl zapewniamy bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Wprowadzone są rozmaite mechanizmy poprawiające jakość i prywatność danych transakcyjnych.

1
Szyfrowane połączenie SSL

secure transferuj

Aby mieć pewność, że Państwa dane są bezpieczne, proszę zawsze sprawdzać czy w przeglądarce jest widoczna zielona kłódka na pasku adresu, której obecność oznacza korzystanie z szyfrowanego połączenia.

 

premium EV

więcej informacji: Certyfikat SSL Transferuj.pl

 

2
Certyfikacja PCI DSS
Od 2012 roku co roku przechodzimy jeden z trudniejszych audytów bezpieczeństwa, dbając o to, aby spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa informatycznego

PCI DSS Certificate

więcej informacji: Certyfikat PCI DSS dla Transferuj.pl

 

3
Status Krajowej Instytucji Płatniczej

Spółka Krajowy Integrator Płatności SA posiada status krajowej instytucji płatniczej. Jest to potwierdzenie najwyższej jakości usług oraz najwyższych standardów bezpieczeństwa zapewnianych przez KIP SA. Uzyskanie statusu wiąże się ze spełnieniem rygorystycznych wymogów i jest gwarancją satysfakcji z dokonywanych transakcji.

KNF jednogłośnie zezwoliła na świadczenie usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji płatniczej przez KIP SA na swoim 239 posiedzeniu, w którym udział wzieli:

  •  Pan Andrzej Jakubiak – Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego,
  •  Pan Wojciech Kwaśniak – Zastępca Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego,
  •  Pan Lesław Gajek – Zastępca Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego1,
  •  Pan Piotr Wiesiołek – Wiceprezes Narodowego Banku Polskiego,
  •  Pan Ludwik Kotecki – Przedstawiciel Ministra Finansów,
  •  Pan Jerzy Pruski – Przedstawiciel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej informacji na temat posiedzenia KNF znajdą Państwo na stronie internetowej:
http://www.knf.gov.pl/o_nas/komunikaty/239_posiedzenie_KNF.html

 

4
Coroczne badania Biegłego Rewidenta
Krajowy Integrator Płatności S.A. jako Spółka Akcyjna co roku badana jest przez niezależnego Biegłego Rewidenta, który kontroluje wszystkie dokumenty księgowo-finansowe Spółki. Biegły Rewident potwierdza skrupulatnie analizując dokumentacje Spółki, że księgi rachunkowe Spółki są prowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami dla Spółek Akcyjnych oraz, że nie ma w nich żadnych nieprawidłowości. Wszystkie sprawozdania za lata ubiegłe zostały przebadane i przedłożone przez Spółkę w ustawowym czasie w KRS.

 

5
Bezpieczeństwo danych osobowych
Transferuj przykłada ogromną wagę do kwestii zachowania prywatności swoich klientów. Krajowy Integrator Płatności Spółka Akcyjna, jako administrator danych, dba o bezpieczeństwo udostępnionych danych. Dane te są szczególnie chronione i zabezpieczone przed dostępem osób nieupoważnionych.

Transferuj.pl posiada spisaną odpowiednią politykę i procedury bezpieczeństwa przechowywania i dostępu do danych osobowych zgodną z wymogami GIODO

 

6
Ochrona zgromadzonych środków
Wszystkie powyższe punkty zmierzają do jednego: Aby Państwa zgromadzone środki były maksymalnie bezpieczne.

Bezpieczeństwo wpłat i zgromadzonych środków w serwisie Transferuj.pl to kluczowa kwestia w naszym systemie. Wszystkie wpłaty na konta Transferuj.pl są przypisywane odpowiednim Odbiorcom. Po zgromadzeniu odpowiedniej ilości środków wpłaty są przekazywane na konto bankowe Odbiorcy. Konto na które zostają przekazane wpłaty jest stałe i ze wzgledów bezpieczeństwa nie można go zmienić w ustawieniach konta.

Po otrzymaniu i zaksięgowaniu płatności Transferuj.pl generuje potwierdzenie otrzymania wpłaty, tak zwane Elektroniczne Potwierdzenie Opłaty (EPO) wysyłane na adres email sprzedawcy i kupującego. Dzięki temu Odbiorca otrzymuje wiedzę, że wpłata została dokonana i może zlecić jej wypłatę na konto bankowe, oraz zrealizować zamówienie od klienta pomimo faktu, iż nie ma jeszcze fizycznie pieniędzy na własnym koncie bankowym.

Jeżeli jako Odbiorca zmienili Państwo numer konta bankowego, należy dokonać ponownej aktywacji z nowego rachunku, tak jak za pierwszym razem. Nasz Dział Bezpieczeństwa weryfikuje za każdym razem ręcznie, czy dodanie nowego rachunku zostało zlecone przez osoby do tego uprawnione i jeśli są jakiekolwiek różnice między Nadawcą przelewu aktywacyjnego a właścicielem Konta Odbiorcy w Transferuj.pl to dodatkowo kontaktuje się z oryginalnymi założycielami konta w celu potwierdzenia odpowiednimi pełnomocnitwami takiej operacji.

 

7
Transferuj.pl to najwyższa jakość

Krajowy Integrator Płatności SA został nagrodzony w największym konkursie jakościowym w Polsce, Najwyższa Jakość Quality International w kategorii QI SERVICES- usługi najwyższej jakości za system Transferuj.pl, służący do realizacji płatności.

Złote Godło 2013
-------------------------------------------

Jak zapłacić przez Transferuj.pl

1
Wybierz metodę płatności i przejdź dalej

Widok wyboru kanału płatności w transferuj.pl

 

2
Dokonaj przelewu z tytułem nadanym przez Transferuj.pl

+ w tym kroku jest podany numer konta banku, który wybrano, oraz dane adresowe do zapłaty

Krok ten w zależności od ustawień jakie wybrał Odbiorca może wyglądać na dwa sposoby:

1. E-TRANSFER: dane są uzupełnione automatycznie, poniżej na przykładzie mTransfer:

a) po zalogowaniu do banku wybierz rachunek i kliknij Dalej >>

Pierwszy krok płatności e-przelewem (po zalogowaniu do banku), na przykładzie mTransfer

b) potwierdź transakcję kodem SMS

Drugi krok w płatności e-przelewem

Spełniając prośby naszych klientów umożliwiliśmy wprowadzenie obsługi płatności bez e-transferów (ponieważ za e-transfery banki pobierają wysokie prowizje) tym, którzy chcą mieć najniższe ceny w swoich Sklepach oferujemy e-przelewy. Od strony funkcjonalności i automatyzacji dla Sprzedawcy nie ma żadnej różnicy z której formy korzysta. Jedyna różnica to uzupełnienie danych do przelewu bezpośrednio na stronie banku widoczna dla dokonującego płatności przez internet.

2. Płatność standardowa (e-przelew):

Po wybraniu banku pojawi się opis dokonania przelewu przy pomocy sieci Internet, lub gotowy druczek do wydrukowania i zapłaty w placówce banku lub na poczcie. Poniżej przedstawiamy przykładowy widok kroku po wybraniu Volkswagen Bank Polska SA w Transferuj.pl (kliknij w obrazek aby zobaczyć powiększenie)

Opis dokoniania przelewu w transferuj.pl

Pomimo, że Volkswagen Bank nie oferuje e-transferu, to nasz dodatek do przeglądarki umożliwia automatyczne wypełnienie pól po zalogowaniu do banku i przejściu do zakładki z danymi do przelewu. Wystarczy kliknąć "Zaloguj się" na zielonym pasku w danym kanale bankowym.  

Jeżeli nie chcesz skorzystać z dodatku, to pod danymi do zapłaty jest dostępna graficzna instrukcja z wypełnionym wzorem przelewu dla Twojego banku. Po jednym kliknięciu na dale pole zaznacza się cała jego zawartość i można wtedy wygodnie skopiować jej treść.

 

3
Sprawdź stan płatności
Po dokonaniu zapłaty kliknij przycisk Dalej w panelu transakcyjnym, co jest potwierdzeniem złożenia transakcji.
Następny krok

Po kliknięciu pojawi się strona, na której można sprawdzać stan danej płatności. Można zostawić włączoną przeglądarkę i wtedy po zaksięgowaniu nastąpi przekierowanie do strony Sprzedawcy lub po prostu zamknąć przeglądarkę i czekać na email od Transferuj.pl potwierdzający zaksięgowanie wpłaty.

Sprawdz stan platnosci

 

4
Otrzymasz potwierdzenie zaksięgowania płatności

Poniżej przedstawiamy zrzut ekranu z potwierdzenia email od transferuj:

Potwierdzenie wpłaty od transferuj.pl

Potwierdzenie jest wysyłane zawsze z autoryzowanego adresu noreply@transferuj.pl . 
Jest to Elektroniczne Potwierdzenie Opłaty - dowiedz się więcej

Odbiorca w swoim panelu pod adresem https://secure.transferuj.pl/partner/logowanie.htm może sprawdzić historię wszystkich transakcji

Widok transakcji w panelu sprzedawcy

 

5
Realizacja zamówienia

Dalsze kroki należą do serwisu, w którym zostało złożone zamówienie przed przejściem do Transferuj.pl. 
Przeważnie jest to wirtualna realizacja zamówienia, lub wysyłka towaru.

Więcej informacji na temat działania systemu Transferuj.pl znajduje się na podstronach: 
Jak zacząć akceptować płatności
Działanie systemu Transferuj.pl
FAQ - Najczęściej zadawane pytania

 

+
Podsumowanie

Transferuj.pl to najlepszy wybór spośród firm oferujących płatności elektroniczne. Przelew online to obecnie jedna z najpopularniejszych metod płacenia za zakupy w internecie. Szybkie przelewy online umożliwiają natychmiastową realizację zamówienia dlatego są jednym z najchętniej wybieranych przez Klientów sposobów płatności. 
Przelewy internetowe w Transferuj.pl to łatwość i wygoda obsługi, szybkość realizacji transakcji i najwyższy poziom bezpieczeństwa. Płatność internetowa jeszcze nigdy nie była tak prosta.